Dom od ES – viac priestoru pre všetkých

“Moja žena žila v rodinnom dome a ja som vyrastal v byte, vedeli sme o výhodách a nevýhodách takéhoto bývania. Bolo jasné, že chceme postaviť dom, realizovať  svoje sny, mali sme svoje predstavy a aj deti budú mať viac priestoru pre svoje záujmy. Chceli sme zostať v meste a tak sme hľadali pozemky na okraji mesta."

Dôvod výstavby domu na kľúč

„V skutočnosti nás nelákalo stavať svojpomocne, pretože k stavbe je potrebné mať skúsenosti. Pracujeme v inom odbore tak sme nerozmýšľali o stavbe svojpomocne, rozhodli sme sa pre dom na kľúč. "

Výber domu a stavebnej firmy

„Náš výber bol veľmi zjednodušený referenciami od priateľov a ich skúseností. Od začiatku sme vedeli, že chceme poschodový murovaný dom s garážou a v ponuke Ekonomických stavieb sme našli ten, ktorý najlepšie vyhovuje naším predstavám. Nechceli sme zveriť stavbu niekomu neskúsenému. Ekonomické stavby splnili všetky naše predstavy ohľadom domu. "

Vydanie stavebného povolenia

„Aj keď nemáme zlé skúsenosti s úradmi, privítali sme ponuku od Ekonomických stavieb, že pre nás stavebné povolenie vybavia. Bolo to úplne zadarmo a potešilo nás to. "

Financovanie stavby

„Stavbu sme financovali z vlastných zdrojov a z hypotekárneho úveru. Veľkou výhodou a súčasne jedným z kritérií pre výber spoločnosti pre nás bola schopnosť platiť výstavbu po etapách."

Výstavba domu

„Mali sme príležitosť sledovať stavbu. Stretávali sme sa s Manažérom počas kontrolných dní, kde sme sa zaoberali výstavbou a realizáciou všetkých našich požiadaviek, vybavenie interiérov atď. Skutočná výstavba trvala menej ako rok. Stavba sa predĺžila, kvôli zime ale keďže sme riešili bývanie, nevadilo nám to. "

Život v novom domove

“Žije sa nám veľmi dobre v našom novom dome. Nové bývanie prinieslo viac možností na realizáciu naších koníčkov a deťom viac priestoru."

Pán Pantoflíček