Dom nám postavili odborníci z ES

“Naše pôvodne bývanie bolo v rodinnom dome, ktorý sme postavili v rokoch 1982-1984. Žili sme v malej dedine na statku. Po smrti našej babičky sme zrušili starý dom a rozhodli sme sa dať si postaviť nový malý dom. Darovali sme náš pôvodný dom synovi, ktorý má dve deti. "

Dôvod výstavby domu na kľúč

„Rozhodli sme sa postaviť dom kvôli nášmu veku. Vieme, čo to znamená stavať dom svojpomocne. "

Výber domu a stavebnej firmy

„Kontakt na ES sme našli v časopise. Prvýkrát sme sa stretli s ES na Krajskom úrade s Manažérom projektu. Všetko nám ochotne vysvetlil a na druhom stretnutií sme už podpisovali zmluvy. Boli sme príjemne prekvapení celkovým prístupom Manažéra k zákazníkovi. Vybrali sme si dom z katalógu. Oslovil nás dom „Kristína" rozmerovo, ale bolo potrebné upraviť projekt a zrkadlovo dom otočiť vzhľadom k nášmu pozemku."

Vybanie stavebného povolenia

„Nemôžem povedať, že mám zlú skúsenosť s úradmi, ale žijeme v obci a musíme dochádzat do mesta čo je časovo náročné. Ani by som nevedel, čo presne a kde mám ísť vybaviť. Tešilo nás, že ES nám stavebné povolenie vybavia zadarmo a chválim firmu, ktorá administratívu vybaví pre zákazníkov, ktorí sa v danej problematike nepohybujú. "

Financovanie výstavby

„Financovali sme tento dom z vlastných zdrojov. Prostriedky sme ušetrili a využívali sme ich na postupné splácanie domu v závislosti od jednotlivých etáp výstavby. "

Výstavba domu

„Prípravné práce, priebeh a záver stavby boli bez problémov. Kontrolovali sme stavbu každý deň, pretože sme bývali neďaleko. Stavba domu trvala 8 mesiacov. Svojpomocne by nám to trvalo dlhšie. Urobili sme dobre, že sme si objednali výstavbu domu u odborníkov."

Život v novom domove

„Dom je hotový, zasadili sme okrasné a ovocné stromy a kríky. Sme radi, že žijeme v malom dome, kde máme súkromie, pokoj a rodinný život. V okolí domu máme stále čo robiť, ako napríklad prístrešok nad vchodom, v letných mesiacoch sme si vytvorili posedenie. Takže nemôžeme povedať, že nemáme čo robiť. V našom veku si želáme len zdravie  a užívame si život v novom dome. "

Pán Pokorný