Dom od ES – radostný návrat

Boli sme sa pozrieť na krásny dom, ktorý by nevznikol, nebyť niekoľko náhod a v dnešnej dobe možno trochu neštandardného, ale úspešne realizovaného priania jeho majiteľov postaviť si dom uprostred staršej zástavby.

Mať vlastný dom bolo dávno snom pani Minxovej, pretože prakticky celý život bývala v činžiaku a po celý čas mala sa zahrávala s myšlienkou, ako by vyriešila aspoň vlastnú záhradku. Niekoľko rokov hľadala vo svojom okolí pozemok alebo starší dom na predaj a celkom náhodou sa jej podarilo tento problém vyriešiť.

Z širokej ponuky stavebných spoločností si investorka vybrala Ekonomické stavby.

Bolo to predovšetkým z dôvodu služieb, ktoré ES ponúkajú. Pomáhajú so zabezpečovaním financovania stavby a samozrejme aj pre komplexnosť dodávky a vybavenie administratívnych záležitostí spojených so získaním stavebného povolenia, pretože pri našom pracovnom vyťažení by to bolo veľmi problematické."

Klienti si vybrali typový projekt od ES a ten bol upravený podľa ich požiadaviek a prianí.

Menšie úpravy sme urobili v podkroví, kde vznikla aj jedna izba naviac a dole je odstránená jedna priečka medzi priestorom kuchyne a obývacou časťou prízemia, kde je začlenená krbová pec."

Po vydaní stavebného povolenia bola stavba zahájená a zúčastnené strany realizácie sa pravidelne stretávali na stavenisku, aby kontrolovali priebeh prác. Keď bol dom skolaudovaný, noví majitelia sa nasťahovali.

Sme veľmi radi, že sme to spolu s ES dotiahli do úspešného konca. Nakoľko som v detstve s rodičmi bývala na rovnakom mieste, vlastne som sa vrátila medzi pôvodných obyvateľov, ktorých poznám. Umiestnenie domu zodpovedá aj našim predstavám, pretože po dome v populárnych satelitných oblastiach sme netúžili. Takže sme tu veľmi spokojní a hlavne máme pocit, akoby sme tu boli odjakživa. Už sa tešíme na leto, keď budeme môcť naplno využívať aj okolie domu a pripravený bazén. Keď sme sa nasťahovali, často sa stávalo, že sme si všimli autá, ktoré sa po prejdení okolo nášho domu zastavili a vrátili späť a dokonca sa nás aj ľudia pýtali, ktorá spoločnosť nám dom stavala."

Pani Minxová