Ceníme si dom od ES

Pani Lenka s manželom si zakúpili neveľký byt, ktorí si sami zrekonštruovali. Po narodení dieťaťa sa však ich spokojnosť s bývaním vytratila a začali túžiť po záhradke a väčšom priestore. Tak sa rozhodli pre stavbu domu.

Prvé kroky za vysnívaným snom viedli k výberu stavebnej firmy.

V renomovaných firmách sa ceny murovaných a drevených domov v podstate nelíšili a stavať s malou firmou sa nám zdalo riskantné. O tom, že si necháme dom postaviť Ekonomickým stavbám sme mali jasno už po prvej schôdzke. Páčil sa nám ich celkový prístup, ale aj služba vybavenia celého papierovania a v neposlednom rade sme boli spokojní aj s cenami ponúkaných typových projektov. Priznávame, že výber stavebnej firmy bol tak trochu stávka do lotérie, ktorá sa nám však musím povedať, veľmi oplatila."

Investori si vybrali typový projekt domu FRANTIŠEK, v ktorom v priebehu projektovania urobili niekoľko značných zmien.

Dali sme si dom upraviť „na mieru", čoho si od ES veľmi ceníme. Požiadaviek sme mali toľko, že iná spoločnosť by to klasifikovala ako individuálny projekt, v Ekonomických stavbách sa tieto zmeny neprejavili v podobe navýšenia celkovej ceny. Jedným slovom dodávam, že ES takmer presne dodržali rozpočet, ktorý sme si pred začiatkom odsúhlasili, čo dnes nie je bežná prax."

Po vybavení stavebného povolenia a zabezpečení financovania stavby sa dali práce do pohybu. Klienti dochádzali na stavenisko takmer denne.

Všetko sme chceli kontrolovať sami aj napriek tomu, že sme mali vlastný stavebný dozor. Tiež sme konzultovali s odborníkmi naše predstavy o stavbe. Staviteľ bol však trpezlivý a vždy sme dokázali všetky problémy spolu vyriešiť."

Rozhodne neľutujem, že sme sa pustili do niečoho tak náročného ako je stavba vlastného domu. Ten kľud, ticho a záhrada pre deti je niečo, čoho si veľmi cením a čo robí život rodiny krásnejší."

Pani Pirčová