Z paneláku do domu pod lesom

Manželia Ivana a Michal sa presťahovali z rušného mesta do vlastného domu v blízkosti lesa. Užívajú si letné grilovanie na záhrade a jesenné zbieranie húb v lese. V zime podľa ich slov najviac ocenia atmosféru pri praskajúcom ohni v krbe a na jar sa tešia z prebúdzajúcej sa záhrady.

S výstavbou im pomohla stavebná firma

Manželia sa rozhodli stavať na pozemku pod lesom, na ktorej sa nachádzala upravená záhrada so vzrastlými stromami. Architektúru ich budúceho domu sa teda snažili prispôsobiť existujúcej výsadbe a s výstavbou domu oslovili uznávanú firmu Ekonomické stavby. Všetko prebehlo nad očakávania. Ľudia z ES im boli nápomocní pri všetkom, od získania stavebného povolenia až po vybavenie hypotéky a výbere tých správnych materiálov.

Čo by s odstupom času zmenili a s čím sú naopak spokojní

Pri navrhovaní domu nám často chýbajú skúsenosti a dobrá predstavivosť. Je ťažké navrhnúť miestnosti tak, aby spĺňali všetky očakávnia a potreby obyvateľov. Manželia zo Starého Plzenca v Čechách sú spokojní takmer so všetkým, no po niekoľkoročnej skúsenosti by mali radšej o niečo väčšiu technickú miestnosť a šatňu. Povedzme si pravdu, že toto sú miestnosti, v ktorých by si väčšina z nás priala mať viac miesta.

Neľutujú, že do domu zaviedli podlahové kúrenie a kúrenie tepelným čerpadlom.

Splácanie hypotekárnym úverom

Tak ako väčšina klientov ES, ani Michal a Ivana nemajú problém so splátkami hypotéky. Zo začiatku sa výšky splátok obávali, ale s vedomím, že financujú svoj vlastný dom, svoje vlastné bývanie, ide všetko ľahšie. Bývanie v dome im prináša kľud a spokojnosť, čo sa následne odzrkadľuje aj na kvalite ich života.

manželia Ivana a Michal