Vďaka Ekonomickým stavbám začali stavať aj s nulovou hotovosťou

Manželia Pažoutoví z českého Liberca vychovali dve deti. Keď ich deti doštudovali, rozhodli sa, že si postavia dom a odídu z rušného mesta na vidiek. Aký bol ich príbeh?

Prečo ste sa rozhodli odísť z mesta?

Mesto nám vyhovovalo v čase, kedy deti chodili do školy. Mali v meste mnoho kamarátov a aj mimoškolských aktivít. Vždy sme však túžili po dome. Keď deti doštudovali, finančne nás to značne odľahčilo a vďaka Ekonomickým stavbám a ich programu „Nulová hotovosť“ a „Chytrý nájom“, sa náš sen zdal byť reálny. Rozhodli sme sa ísť do toho.

Ako ste sa dozvedeli o spoločnosti Ekonomické stavby?

Ekonomky sme poznali z internetu, ale aj z dennej tlače. Spomínalo nám ich dokonca aj zopár známych a všade sme narážali na pozitívne recenzie. Objednali sme si teda katalóg a na spoločných konzultáciách nám pomohli vybrať ten správny projekt domu, podľa našich potrieb.

Podľa akých kritérií ste si vyberali dom?

V našom prípade bola prvým kritériom cenová dostupnosť. V dome bývame s manželkou len dvaja, nepotrebovali sme nič veľké. Dôležité bolo pre nás aj dispozičné riešenie izieb.

Aké bolo vaše predchádzajúce bývanie?

Predtým sme bývali v paneláku. S domom v pokojnej oblasti sa to nedá porovnať. Užívame si aj záhradu a tešíme sa, že naše budúce vnúčence sa budú mať kde hrať. Rozhodnutie stavať je ten najlepší krok aký sme mohli spraviť a musím tiež podotknúť, že bez výhodných finančných programov ES by sme si tento sen nedokázali splniť.

Ako prebiehala výstavba?

Bezproblémovo. Keď sme si vybrali projekt a našli pozemok na ktorom chceme stavať, Ekonomky vyriešili takmer všetko za nás. Zadarmo vybavili stavebné povolenie a my sme cca raz týždenne chodili sledovať, ako náš dom rastie. Zatiaľ sme sa mohli venovať naplno práci a som si istý, že nám to ušetrilo mnoho času, peňazí aj energie.

Ako sa vám v novom dome býva?

Býva sa nám skvele a nič by sme nemenili. V lete si užívame záhradku a v zime útulné teplo domova a dostatok priestoru na všetko, čo máme radi a čo potrebujeme. Bolo to dobré rozhodnutie, spravené v ten správny čas.

manželia Pažoutoví