Stavba na celý život

Štvorčlenná rodina Pivarčiových sa rozhodla využiť vlastný pozemok na dedine a po mnohých rokoch tak vymeniť malý dvojizbový byt na sídlisku za vlastný domček so záhradou. Pretože ide o stavbu na celý život, rozhodla sa táto rodina využiť pomoc odborníkov a nechala si postaviť svoj dom na kľúč.

 Sídlisko poskytuje pre mladú rodinu s deťmi výhody, avšak ako deti rastú, začína byť byt tesný. Niečo o tom vie aj rodina Pivarčiových z Nitry, ktorá sa rozhodla po mnohých rokoch vymeniť dvojizbový byt vo výškovom dome za rodinný dom so záhradou na vidieku. „O stavbe domu sme premýšľali už dlhšiu dobu, ale chceli sme počkať, kým budú deti väčšie a samostatnejšie, ale tiež nám v tom období vyhovovali výhody sídliska a dobrej lokality.“

Rodina teda využila vlastný pozemok na dedine a rozhodla sa nechať si postaviť dom na kľúč. Pani Pivarčiová hovorí: „O inej alternatíve sme ani neuvažovali, pretože nemáme dostatok kontaktov, času a nervov. Ale hlavne je to stavba na celý život.“ Spoločnosť Ekonomické stavby následne vybral pán Pivarči na základe predchádzajúcej spolupráce a dobrej skúsenosti.

Rodina na základe ceny, dispozície a riešenia domu vybrala projekt Lucia 25, na ktorom sa potom realizovali len menšie úpravy. Manželia využili na financovanie domu možnosť Preklenovacieho úveru, ktorý spoločnosť Ekonomické stavby ponúka. Na časť domu si potom vzali hypotéku. Rodina väčšinu administratívy nechala na odborníkoch z Ekonomických Stavieb. „Túto ponuku sme privítali, lebo sme nechceli stratiť niekoľko rokov stavbou domu na úkor rodiny.“

 Po necelých deviatich mesiacoch si tak každý člen rodiny môže užívať súkromie, ktoré im v malom byte chýbalo a manželia si po dlhých rokoch na sídlisku môžu užívať pohodu v spojení s prírodou, ktorú im bývanie vo vlastnom dome na dedine ponúka.