Splnený sen o vlastnom dome

“Bývali sme s manželkou od mala v paneláku, na víkendy sme chodievali k babke, kde sme niekedy trávili aj prázdniny. Ako dcéra rástla, prišli prvé prosby ohľadom psíka. Preto sme začali uvažovať o rodinnom dome ".

Dôvody stavby domu na kľúč

„Po zvážení svojich možností sme sa zhodli, že stavať dom svojpomocne by bol beh na veľmi dlhú trať a aj finančne nákladnejšie, pretože by sme museli investovať do stavby a zároveň si platiť súčasné bývanie".

Výber stavebnej spoločnosti

„Jednou z hlavných našich podmienok bolo financovanie s nulovou hotovosťou, rýchlosť a kvalita stavby. A toto nám ponúkli Ekonomické stavby ".

Výber domu

„Všetko sa odvíjalo od finančného stropu a nakoniec u nás vyhral projekt N7".

Financovanie domu

„Pozemok sme financovali zo stavebného sporenia, nadviazali sme na hypotéku a zvyšné peniaze potrebné k stavbe, než banka začala uvoľňovať peniaze, sme riešili preklenovacou pôžičkou".

Výstavba domu

„Tým, že sme stavali kúsok od mesta, sme mohli stavbu navštevovať kedykoľvek, vykonávať fotodokumentáciu jednotlivých etáp a byť stavbárom na blízku. Konzultovať problémy alebo prípadné zmeny. "

Život v novom dome

„Dom so záhradou nám umožnil zväčšenie priestoru, obstaranie psíka pre našu dcéru, malé záhradníčenie a rodinné a spoločenské stretávanie. Relaxáciu po práci a odpútaní sa od všedného mestského stresu. To všetko nám nový rodinný dom poskytuje a právom sme na svoje životné rozhodnutie pyšní ".

pán Martin Šlahorek