Profesionálne a pre radosť

„Mal som naozaj šťastie v tom, že som narazil na Ekonomické stavby, ktoré podľa môjho dojmu ozajstnými profesionálmi sú. Počas realizácie domu som navštevoval stavenisko takmer denne a musím uznať, že všetko prebiehalo tak, ako som si od začiatku predstavoval.“

Pán Hloušek je veľký kutil, a preto sa tešil, ako si pri výstavbe svojho domu bude môcť uplatniť svoju zručnosť a fantáziu. Spoločne s ekonomickým stavbami sa preto pustil do realizácie bungalovu a s chuťou  zapojil vlastné ruky pri menej odborných prácach.

Klient žil s rodičmi, ale po tom, ako sa rozhodol osamostatniť sa, chcel realizovať výstavbu vlastného domu. Netrúfal si ale na stavbu celého domu svojpomocne, a tak zvolil kompromis. Nechal si postaviť dom stavebnou firmou s tým, že niektoré práce si bude realizovať sám.

Na samom počiatku pán Hloušek zvažoval aj možnosť drevostavby.

Zvažoval som obe technológie stavby. Pôvodne som si myslel, že drevostavba je lacnejšia, ako murovaný dom. Po rôznych prepočtoch som ale došiel k záveru, že medzi murovaným domom a drevostavbou nie je zásadný finančný rozdiel. Murovaný dom je však kvalitnejší.”

Pán Hloušek si vybral prízemný dom typu bungalov. Pri projektovaní domu klient veľmi ocenil možnosť konzultácií materiálovej skladby s odborníkmi. Pri zostavovaní položkového rozpočtu, investor vypustil práce, ktoré si chcel vykonávať sám. A tak po vybavení stavebného povolenia prišla na rad samotná výstavba domu.

Mal som naozaj šťastie v tom, že som narazil na Ekonomické stavby, ktoré podľa môjho dojmu ozajstnými profesionálmi sú. Počas realizácie domu som navštevoval stavenisko takmer denne a musím uznať, že všetko prebiehalo tak, ako som si od začiatku predstavoval. Som šťastný, že to hlavné v podobe krásneho bungalovu už na záhrade mám. Vďaka príjemnému bývaniu a pocitu z vlastného zázemia mi už všetky práce pôjdu ako po masle. Práce okolo domu ma naozaj napĺňajú a sú pre mňa úžasnou relaxáciou.“