Ferdinand je náš splnený sen

„Pôvodne sme chceli montovaný dom. Rozhodlo to, že Ferdinand bol cca o tretinu väčší, za rovnakú cenu, plus „murovaný je murovaný."

Bývanie s dvorom a záhradkou bol sen aj manželov z Marianky. Pokazené výťahy, spoločné priestory – čoraz viac sa prejavovala túžba zmeniť panelákové bývanie za  bývanie vo vlastnom dome so záhradkou a pokojom na vidieku. Nechceli ísť do stavby strmhlav, preto časť peňazí už našetrených mali a dostavať plánovali s pomocou hypotekárneho úveru.  Stavanie svojpomocne ich ale nelákalo.

„Je to oveľa náročnejšie a pri nedostatku času aj nemožné. Navyše sme si uvedomovali, že pri našich nulových skúsenostiach so stavbárskou profesiou – aj riskantné. Sú veci, ktoré treba nechať na odborníkov, preto sme sa rozhodli pre stavbu na kľúč, ktorú zrealizujú Ekonomické stavby o ktorých sme sa dozvedeli z časopisu, referencie sme mali od známeho, objednali sme si osobné stretnutie kde slovo dalo slovo  a sen dostával reálnejší obraz."

Klientov typovo aj dispozične zaujal dom Ferdinand 7 + 1 + G s úžitkovou plochou 200 m2.

„Tento nám vyhovoval a zmeny, ktoré sme realizovali v projekte neboli pre Ekonomické stavby problém, tiež vybavovanie akejkoľvek administratívy spojenej so stavebným povolením .Táto služba nás veľmi potešila, nakoľko máme svoje negatívne skúsenosti s úradníkmi".

Stavba domu sa posunula o pár mesiacov, pri vybavovaní stavebného povolenia hrozilo, že stavba domu bude vyžadovať zmenu územného plánu, išlo totiž o zlúčené pozemky a dom bol orientovaný v inom uhle ako ostatné domy v zástavbe. Nakoniec aj toto dobre dopadlo.

„Pri výbere materiálov sme si do značnej miery nechali poradiť od ES, cena rozpočtu bola dohodnutá, so stavbou sa mohlo začať. Aj keď som ES dôveroval, na stavbu som chodil podľa možnosti aj každý deň. A pravda je tá, že po dokončení účasti ES išli všetky práce výrazne pomalšie a problematickejšie. Ešte nás čakajú práce okolo domu – záhrada, pergola, možno bazén….Neberieme to ako záťaž, ale ako koníček – ktorý sa s predchádzajúcim životom v paneláku nedá porovnať."

Hudečkoví