Z mesta na vidiek alebo cesta za splnením sna rodiny Culkovcov

Z pôvodného trojizbového bytu v meste zamierila rodina Culkovcov do novéhorodinného domčeka na mieru. Culkovci už dlho snívali o živote na vidieku, o vlastnej záhrade alebo napríklad aj o terase, na ktorej by mohli tráviť čas s rodinou a blízkymi priateľmi. Svoj sen si splnili s pomocou Ekonomických stavieb.

„Po našetrení určitej sumy v hotovosti sme si kúpili stavebný pozemok a rozhodli sme sa postaviť si rodinný dom. Chceli sme už konečne vymeniť ten mestský život za život na vidieku, mať svoj kúsok záhradky, altánok a tak,“ vysvetľuje rodina Culkovcov svoj zámer presťahovať sa z mestského bytu do vlastného domčeka. „Pracujeme v úplne iných oblastiach, a so stavebníctvom teda nemáme žiadne skúsenosti. Nemáme ani čas stavať si rodinný dom svojpomocne, chceli sme sa ale do rodinného domčeka nasťahovať čo najskôr, a preto sme si vybrali Ekonomické stavby,“ dodávajú Culkovci.

Z troch stavebných firiem zaoberajúcich sa výstavbou murovaných rodinných domov a jednej, ktorá stavia drevostavby, si Culkovci vybrali práve Ekonomické stavby. Katalóg s ponukou sa im pritom do rúk dostal úplnou náhodou: „Po preštudovaní katalógu sme boli príjemne prekvapení, čo všetko Ekonomické stavby ponúkajú, a tak sme sa objednali na konzultáciu do Štitárov. Dokonale prepracovaný systém, servis a seriózny prístup tímu z Ekonomických stavieb zvíťazil na celej čiare.“

Rodina Culkovcov snívala o jednoduchom, praktickom, ale predovšetkým dostatočne veľkom bungalove za rozumnú cenu. Vo veľa veciach mali jasno ihneď – napríklad si priali štyri izby, stredne veľkú záhradu a garáž: „Samozrejme, v mnohých veciach sme si dali poradiť od Ekonomických stavieb. Obidvaja sme pracovne dosť vyťažení a máme napríklad aj veľa zlých skúseností s vybavovaním administratívy,“ dodávajú manželia Culkovci. 

Práve vybavenie všetkých povolení a napokon ani žiadnu administratívnu záťaž Culkovci vôbec riešiť nemuseli. Všetko za nich vyriešili Ekonomické stavby, a tak mohla táto spokojná rodina len pokojne sledovať, ako im pred očami rastie ich sen: „Stavbu sme sledovali aj mimo plánovanej prehliadky pri dokončovaní jednotlivých etáp. Služby bezstarostného vybavenia bývania – či už išlo o spomínanú administratívu alebo vopred pevne stanovenú a záväznú cenu rozpočtu – sa dnes len tak nevidia. Veľmi nás to potešilo,“ dodáva rodina.

Vetu ‚nemám čo robiť‘ však od človeka, ktorý si zaobstaral vlastný rodinný dom, počuť nikdy nebudete. Čo ďalšie čaká rodinu Culkovcov a aké majú plány? „Dokončujeme garáž, zakladáme si okrasnú záhradku a trávnik, zveľaďujeme úžitkovú záhradu… máme toho veľa. Do budúcnosti navyše plánujeme výstavbu altánku a veľa ďalších vecí,“ uzatvárajú spokojne.