Zaslúžený dôchodok

Pán Jankovič so svojou ženou odišli z paneláku a postavili si dom.

67 ročný dôchodca býval so svojou ženou v jednom z bratislavských panelákov. Túžili však po kvalitnejšom živote, po záhradke a súkromí, ktoré im rušné veľkomesto nevedelo ponúknuť. Ako pomocnú ruku na splnenie svojich snov oslovili spoločnosť Ekonomické stavby.

Čo vás priviedlo k myšlienke stavať?

Naša vlastná túžba spolu so stúpajúcou nespokojnosťou v predchádzajúcom bývaní. Pracovali sme spolu s manželkou celý život a starobu sme si chceli užiť na úrovni. Rušné veľkomesto už nebolo to, čo by sme potrebovali. Lákal nás pocit väčšieho súkromia, blízkosť prírody a naplnenie veľkého sna. Preto sme sa do toho pustili.

Premýšľali ste nad stavbou svojpomocne?

Nie. V stavbách sa nevyznáme a ani nemáme žiadne skúsenosti. Aj vzhľadom k nášmu pokročilému veku sme sa rozhodli odovzdať tento proces do rúk odborníkov. Na internete sme našli Ekonomické stavby. Presvedčilo nás množstvo pozitívnych ohlasov a nakoniec aj ich prístup pri osobnom stretnutí.

Vybrali ste si katalógový dom?

Ano. Dom sme si vybrali z katalógu. Ekonomky disponujú s naozaj veľkou ponukou katalógových domov a my sme si našli presne to, čo sme potrebovali. Rozhodli sme sa pre bungalov kvôli jeho bezbariérovosti. Nepotrebovali sme veľký dom, pretože v ňom plánujeme bývať len dvaja. Ja som túžil po garáži a projekt Katka 10 spĺňal všetky naše očakávania.

Ako ste spokojní s prístupom Ekonomických stavieb?

Sme im veľmi vďačný. Pomohli nám zrealizovať všetky naše priania. Sú to odborníci a roky skúseností je cítiť pri ich jednaní so zákazníkom aj pri kvalite odvedenej práce. Potešilo nás, že za nás vybavili stavebné povolenie a ešte k tomu aj zadarmo. Odporúčam ich každému, kto plánuje stavať.

Ako ste stavbu domu financovali?

Výhodou dôchodkového veku je, že ak v živote zaobchádzate so svojimi peniazmi rozumne, neskôr si viete financovať dom aj bez hypotekárneho úveru. A tak to bolo aj v našom prípade. Dom bol našim veľkým snom a dlho sme naň šetrili peniaze, vďaka čomu sme náklady vedeli pokryť v hotovosti.

A na záver, ako sa vám v novom dome býva?

Domov si nevieme vynachváliť. Bolo to správne rozhodnutie a sme na seba pyšný. Teraz máme to, po čom sme túžili a užívame si všetky výhody. Súkromie, pokoj a väčší priestor na život sú na nezaplatenie. Do paneláku by sme sa už nikdy nevrátili.